Félelmek és legyőzése
Rengeteg félelem létezik. Köztük van olyan, amivel az ember tudatába van, míg a másik esetben rejtve lapul meg. Ha engedjük a félelmeinket felszínre törni, átfogó képet kaphatunk problémáinkról és azok forrásáról, kezelhetőségéről. Néha önmagunk által sikeresen feldolgozzuk ezeket, elengedjük őket, máskor segítségért kiáltunk. Ez a bejegyzés segítséget nyújt azoknak, akik magabiztosan egyedül szeretnék legyőzni belső démonaikat.
(Régebbi írásom, de helytálló szerintem.)
Milyen félelmek léteznek?
1. Az elmúlástól való félelem
Állandóan hallom másoktól rettegnek a haláltól! Mivel ez a földi lét alapvető körforgása, változtatni lehetetlen rajta, maximum időt kihúzni lehetséges kis időre pl. egészséges életmóddal. Megszületünk, meghalunk. Ez az élet természetes rendje! Én személy szerint, amúgy is azt vallom, hogy van tovább az elmúlás után. A test csak egy "hüvely", eszköz, a lélek örök és erre kell jobban vigyázni, szeretni. Érdemes olyan beszámolókat elolvasni, akik megjárták a túlvilágot és visszatértek, mert biztosítanak arról, hogy egyáltalán nem szörnyű meghalni, hozzáteszem jó emberként. Jó tanács, ha nem tartod magad annak, javítsd a hibáid mielőtt késő lenne. Járd körbe a témát és ne félj ez egy állapot lesz, ugyanúgy mint élni! Szeretni nem kell, de el kell fogadni.
2. Magányosság
Az egyedülléttől való félelmet általában trauma váltja ki. Gyerekként sokszor hagytak egyedül otthon, nem voltak szüleid, játszótársaid, elváltak a szüleid, megcsaltak és folytathatnám a sort. Ez a félelem idővel párosul a kapcsolatfüggőséggel. Az egésznek a lényege nem mersz egyedül lenni, élni, szorongsz attól is, ha öt percre leugrik a párod boltba, mindig társaságot keresel, egyedül semmire se vagy képes, saját ügyeket is másokkal közösen intézel el. Ezek a személyek azt hiszik mástól függ a boldogságuk, létük... pedig nem, ezt jobb, ha tudjátok. Meg kell tanulni önállónak lenni, talpraesettnek. Senkinek se árt egy kis önfejlesztő, magányos időszak. Szóval ilyen helyzetbe kerülsz, inkább örülj és használd ki a lehetőséget, fordíts időt magadra!
3. Állandó stressz és aggódás
Ez a pont mögött egy elég erős félelem áll, ami a legmélyebb tudati szintedet dolgoztatja megállás nélkül. Több fizikai, szellemi betegséget is egybe lehet kötni ezzel a félelemmel pl. fejfájás, hányinger, paranoia. Tudatosítanunk kell magunkban, hogy nem szabad negatívan állnunk semmihez, mert bevonzzuk általa a rosszat! Próbáljunk meg pozitívak lenni és higgyünk a jó lehetőségekben. Engedjük el a nyomasztó érzéseinket!
4. Félsz a betegségtől?
Minél inkább tartasz tőle, annál inkább megjelenik az életedben. Emberből vagy = betegszel, fogadd el és tegyél ellene, kerüld ki! Sportolj, élj egészségesen, csökkentsd a stresszt, káros hatásokat! Sokszor a betegség egyébként a lelki bajainknak a testi tünete. A megoldás az, keresd meg a belső félelmed gyökerét és irtsd ki! Vállald fel önmagad és élj boldogan!
5. Félsz nem éred el az álmaid?
Ettől a helyzettől csak akkor van okod félni, ha semmit se teszel meg azért, hogy összejöhessen. Vesd bele magad az életbe, alakítsd az utad, bízz és nem lesz probléma. Ne a kudarcot lásd, hanem a győzelmet! Bármire képes vagy, nincs lehetetlen! Fontos kiegészítés, ha már többször kudarcot vallottál abban az egy bizonyos "álmod" témában, lehet nem a te életcélodat képviseli, így érdemes új lehetőségeket, irányokat keresni! Én azt mondom: Sose adjátok fel, én se teszem! (nem lehet tudni mit hoz a jövő)
6. Félsz a külső véleményektől?
Igen jellemző pont. Az emberek többsége imád ítélkezni, akár első látásra is! Van akinek mániája leszólni, manipulálni másokat, mert éppen ehhez van kedve, unatkozik, önbecsülése a föld alatt, imponálni akar valakinek, ezért csinálja. Sose vegyétek fel a környezet véleményét, magatoknak kell megfelelnetek, nem másoknak! Ne félj bátran odatenni magad, ez vagy te!
Ezen a hat ponton kívül rengeteg mástól tarthatsz még, mint félelmek megjelenhetnek az életünkben:
- öregedés
- pókok, hüllők
- változás
- természeti katasztrófák
- balesetek
- szegénység
- döntéshozatal
- nyilvános beszéd
- hibák...
A félelmeinket szintekre oszthatjuk: magától megtörténő, cselekvést igénylő, belsőnket érintő, kezelendő rejtettek.
Ezektől megszabadulni úgy lehet, hogy szembenézünk velük egytől-egyig! Sok könyv szól erről a témáról, így könyvesboltban találhatsz olyan darabot, amit elolvasva túllendülhetsz problémáidon!
Pontokba szedve pár jó tanács:
- Nyugalom a kulcs!
- Gondolkodj el rajta, mi az ami tényleg megtörténhet a legrosszabb esetben? Jegyezd le és légy bátor, kerüld ki!
- Beszéld ki, kérj tanácsot!
- Kezd az alapoknál!
- Jutalmazd magad, ha sikert érsz el!
- Gondolkodj pozitívan, az élet kihívások és kalandok sora!
0 Megjegyzések